Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jaki śpiwór do namiotu?
Jaki śpiwór do namiotu?

Wybierając się na wakacje, warto wcześniej zaopatrzyć się w niezawodny sprzęt. Oprócz odpowiedniego namiotu, przeznaczonego dla określonej liczby osób i do konkretnych warunków pogodowych, bardzo ważny jest także wybór wyposażenia takiego jak śpiwór pod namiot. W dzisiejszych czasach wybór sprzętu turystycznego oraz jego dostępność są ogromne i śpiwory nie są wyjątkiem. Podpowiadamy, jaki śpiwór pod namiot najlepiej wybrać.

Czemu warto wyposażyć się w śpiwory do namiotu?

Wiele osób zastanawia się, jaki śpiwór wybrać, aby prawidłowo spełniał swoją funkcję, czyli chronił przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, utrzymując stałą temperaturę ciała i zapobiegając wychłodzeniu. Ważne też, aby  nam służył przez lata. Śpiwory do namiotu kupowane są przede wszystkim przez turystów planujących kilkudniowe wycieczki górskie.

Śpiwory do namiotu to rodzaj specjalnej kołdry turystycznej, która w połączeniu z karimatą oraz namiotem jest przenośnym i łatwym w przygotowaniu miejscem do spania. Posiadając taki zestaw można wybrać się w podróż, nocując w najpiękniejszych okolicznościach przyrody – w górach, na plażach, w lasach. Śpiwory używane są głównie na kempingach oraz w turystyce górskiej. Stanowią także podstawowy element wyposażenia alpinistów i polarników. Śpiwór pod namiot po zwinięciu zajmuje stosunkowo mało miejsca, dlatego jest tak łatwy w transporcie.

Jaki śpiwór kupić?

Tradycyjny śpiwór wyglądem przypomina nieco zwiniętą w rękaw kołdrę, która po bokach zamykana jest najczęściej na zamek błyskawiczny. Zastanawiając się, jaki śpiwór warto wybrać, należy rozważyć, w jakich warunkach atmosferycznych będzie on najczęściej wykorzystywany. Pod uwagę wziąć trzeba czynniki, takie jak cena śpiwora, termika, waga, kompresja oraz odporność na wilgoć.

Śpiwory syntetyczne są grupą najbardziej popularną na rynku. Są one nieco cięższe od śpiworów puchowych. Syntetyczne wypełnienie śpiwora zachowuje swoje właściwości izolacyjne nawet, gdy śpiwór jest wilgotny. Włókna z poliestru chłoną tylko niewielką ilość wody i dzięki temu szybko wysychają. Z tego powodu śpiwory poliestrowe polecane są w przypadku podróży do krajów o wyższej wilgotności. Taki śpiwór będzie również odpowiedni do nocowania nad morzem lub na różnego rodzaju łodziach.

Najlepiej jest położyć się w nim na chwilę, aby sprawdzić, czy ma odpowiednią długość i szerokość. Trzeba przy tym pamiętać, że śpiwory do namiotu nie mogą idealnie przylegać, ponieważ wypełnienie musi mieć miejsce, aby się rozprężyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium